Kudüs Hurması

Kudüs Hurması;  Bu hurmanın içeriğindeki demir, kanda bulunan hemoglobin sentezini öyle şaşırtıcı bir şekilde kontrol eder ki kansızlığın engellenmesini, kandaki alyuvarlar dengesinin uygun hale gelmesini sağlar. Bilindiği gibi alyuvarlar kanda ki hücrelerin canlılığını sürdürmesi için oksijen taşır. İçeriğindeki demir oranının yüksekliği sebebiyle, bir kişi günde 15 adet hurma yediğinde vücudunun demir ihtiyacını tamamen karşılayabilir ve demir eksikliğinden kaynaklanan tüm rahatsızlıklardan korunur.

Ayrıca içerisinde bulunan kalsiyum ve fosfat ise, iskelet oluşumunda ve vücudun kemik yapısının dengesi için de çok önemli faydaları bulunmaktadır. İçerdiği bol fosfor ve kalsiyum ile kemik zayıflığına ve bunun gibi diğer kemik rahatsızlıklarının azaltılmasına ve oluşmamasına yardım eder.

Bilim insanları hurmanın insanlığın son zamanlardaki en büyük rahatsızlığı olan stres ve gerginliği giderici etkisi olduğunu ve buna karşı hurmanın faydalı olduğunu belirtiyorlar. Hurmada bulunan, kasların çalışmasında önemli faydalı olan magnezyum ve sinirleri güçlendiren B6 vitamininin önemli miktarda bulunduğunu ortaya koymuştur.Ayrıca magnezyum böbrekler için de son derece önemlidir. Bir kişi gün içerisinde 2-3 adet hurma yiyerek vücudunun magnezyum ihtiyacını karşılayabilir. Vücuttaki karbonhidratların enerjiye dönüştürülmesinde, yağların ve proteinin vücudun diğer günlük ihtiyaçlarını karşılaması için kullanılmasına da yardımcı olur. B2 vitaminiyle hücrelerin yenilenmesi için protein, karbonhidrat ve yağların yakılmasında da büyük rolü vardır.

İçindeki A vitamini sayesinde, görme gücünü artırır, dişlerin güçlü ve yapısının sağlam olmasını sağlar. Ayrıca beta karoten açısından da zengin olduğu için hücrelerde olası kanserli molekülleri kontrol altına alarak, kanseri önlemede de çok yüksek bir faydası vardır.

Diğer meyvelere göre protein olarak yüksek bir değer taşıması sayesinde vücudu hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı korur. Hücreleri yenileyici ve vücut sıvısını dengelemesinden dolayı düzenli olarak kullanımı tüm metabolizma için büyük önem taşır. Özellikle et tüketemeyen kişiler için vücuttaki protein ihtiyacını karşılamada en uygun seçim Kudüs hurmasıdır.

Tadına doyamayacağınız tüm mahsullerimizi mis gibi kokusuyla birlikte paketleyip adresinize gönderiyoruz. Siz sipariş verdiğinizde özenle paketlediğimiz ev yapımı salçalarınız özel ambalajlarında kargoya verilir. Hafta içi Perşembe günleri dahil olmak üzere, saat 16:30’a kadar olan tüm siparişleriniz ertesi sabah; Cuma, Cumartesi ve Pazar günü verdiğiniz siparişleriniz ise Pazartesi itibariyle kargoya verilmektedir.


1 kg : 40 tl