Sıra İncir


İncir Kurusu Hakkında Bilgi

Ülkemizde Ege ve Akdeniz kıyılarında, söz konusu bölgelerde incir oldukça fazla yetişmektedir. Bu nedenle birçok incir çeşidi bulunmaktadır. İncir kurusu, kısacası incirin kurutulmuş halidir ve faydası bakımından birçok kişi tarafından sıklıkla tüketilmektedir. Dutgillerden gelen incir, yumuşak dokulu bir meyvedir ancak kurutulduğunda birazcık daha yumuşayabilir. Ağacının yaprakları almaşık şeklindedir ve geniş dilimlidir. Yumuşak odunlu bir meyve ağacı olarak bilinmektedir.

İncir Kurusu Faydaları

İncir kurusunun saymakla bitmeyen faydaları bulunmaktadır. Ülkemizde bitkisel yollarla şifa arayan hastalar için incir kurusu harika bir seçenek olarak bilinmektedir. İncir kurusu faydaları olarak; tansiyon hastalığı ilk sırayı çekmektedir. İncir kurusu tansiyon için birebirdir. Bunun yanı sıra kabızlık adına incir harika bir seçenektir. Diyabet hastalarına en çok önerilen meyvelerin başında gelmektedir. Kemik sağlığına yapmış olduğu katkılarda yine incir kurusunun faydaları arasında yer almaktadır. Göz sağlığı bakımından da incir yine oldukça sık tercih edilmektedir. Demir eksikliği ve kalp sağlığı için birçok faydası bulunmaktadır. Kolesterol, meme kanseri ve B vitamini gibi birçok soruna da çözüm olarak bilinmektedir.

İncir Kurusu Çeşitleri

İncir kurusu elde etmek için birçok incir çeşidi ve haliyle birçok incir kurusu çeşitleri bulunmaktadır. Sarılop, sarı zeybek, Bursa siyahı, yeşilgüz, morgüz, göklop, bardakçı, siyah orak, beyaz orak bilinen ve tanınan incir çeşitlerinin başında gelmektedir.

Besin Değerleri
KALORİ 249 Kcal
PROTEİN 3,3 Gr
 K.HİDRAT 60,9 Gr
 YAĞ 0,9 Gr

Tadına doyamayacağınız tüm mahsullerimizi mis gibi kokusuyla birlikte paketleyip adresinize gönderiyoruz. Siz sipariş verdiğinizde özenle paketlediğimiz ev yapımı salçalarınız özel ambalajlarında kargoya verilir. Hafta içi Perşembe günleri dahil olmak üzere, saat 16:30’a kadar olan tüm siparişleriniz ertesi sabah; Cuma, Cumartesi ve Pazar günü verdiğiniz siparişleriniz ise Pazartesi itibariyle kargoya verilmektedir.


1 kg : 25 tl