Soğan Otu

Soğan bitkisi nedir?

Zambakgiller familyasından; yumrumsu ve yeşil yaprakları kullanılan keskin kokulu, acı bir otsu bitkidir. Bileşiminde uçucu ve sabit yağ, şekerler, fermentler ve amino asitler vardır.

Soğan yararları (yararı)

Soğan faydaları(faydası),

Soğan çayı faydaları

Soğan yağı faydaları

Soğan suyunun faydaları

Soğan nerelerde kullanılır

Soğan zararları

Soğan faydası : idrar söktürür. Vücutta biriken zararlı maddeleri ve suyu atar. Romatizma, mafsal iltihabı, idrar tutukluğu, damar sertliğinde faydalıdır. Böbreklerdeki kum ve taşların dökülmesine yardımcı olur. Zayıflamayı sağlar. Böbrek ağrısını dindirir. Zihin yorgunluğunu dindirir. Baygınlığı geçirir. Prostat bezinin hastalanmasını önler. İktidarsızlıkta faydalıdır. Cinsel gücü artırır. Egzama ve diğer cilt hastalıklarında faydalıdır. Öksürük söktürür, bronşları temizler. Astım nöbeti, akciğer hastalıkları, grip ve soğuk algınlığında faydalıdır. Kandaki şeker seviyesini düşürür. Şeker hastalarında faydalıdır. Kolera ve veremde bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardımcı olur. İhtiyarlamayı geciktirir. İştah açar. Kalbi kuvvetlendirir. Koroner damarları genişletir. Cerahatlerin boşalmasına yardımcı olur. Dolama ve arpacıkta da faydalıdır.

 

Soğan  zayıflama, soğan  zayıflatır mı?

Sadece soğan   kullarak zayıfladığını söyleyen yada idda edenlere inanmayın. Yemeğinizi azaltmaz ve harcadığınız enerjiyi arttırmazsanız zayıflayamazsınız.. Yani aldığınız harcadığınızdan az olmalıdır.

Soğan   zararları, soğan  suyu  zararları, soğan   çayı  zararları, soğan  suyunun  zararları

Soğan  gelişi güzel, sürekli veya yüksek oranda kullanıldığında başta karaciğer ve diğer organlara ciddi oranda zarar verebilir.  Hatta yüksek miktarda soğan   ölüme bile neden olabilir.


1 paketi : 5 tl